KODANIKUKAITSE

Kodanikukaitse on süsteem, mille abil riik korraldab oma territooriumil asuvate inimeste kaitset ja neile abi andmist tehnogeensetest protsessidest, loodusnähtustest või relvakonfliktidest tulenevates erakorralistes olukordades ning valmistab ettevõtteid, asutusi ja organisatsioone ette erakorralistes oludes tegutsemiseks.

 vaata täiendavalt linki KODANIKUKAITSE

 

Veebruarist alustas Eesti üleminekut ühele hädaabinumbrile 112.

Politsei kliendiinfo (+372) 612 3000 töötab iga päev sh nädalavahetusel kell 8-19 ning annab infot PPA üksuste asukohtade, lahtiolekuaegade, kontaktandmete ja meie teenuste kohta. Sama number ootab ka teateid liikluses silma jäänud häirivate eksimuste kohta.

 

http://www.politsei.ee

 

Päästeala infotelefon 24 h -1524

http://www.rescue.ee

 

_____________________________________________________________________________________________________

Ole ise oma vara peremees, ära jaga seda varastega!

Käes on aastaaeg, kus ilmad on muutunud soojemaks ning inimesed on kodude juures agaramalt askeldama hakanud. Seejuures tuuakse garaažidest ja kuurialustest välja ka muruniidukid, jalgrattad ja muid asju, mis muidu olid talvisel ajal kuskil peidus. Peale mõnusat õues viibimist ununeb aga paljudel väljatoodud tehnika majahoovi, kuhu see jäetakse järgmise hommikuni järelevalveta seisma. Selline „kerge saak" meelitab aga kohale inimesi, kelle mõtted teie vara suhtes ei ole mitte kõige siiramad. Seega, et mitte langeda kuriteoohvriks, võiksite koduse tööpäeva varem ära lõpetada ja viimase pingutusena oma hoovi toodud tehnika ööseks turvalisse kohta tagasi paigutada.

Samuti ei ole mitte vähetähtis omada ülevaadet oma eramu või korteri uste ja akende seisukorrast. Päeval päikesepaistelise ilmaga ruumide tuulutamiseks lahti tehtud aken või tagauks võib samuti tegusa päevase askeldamise tulemusena ööseks lahti ununeda. Suvisel ajal pannakse enamus vargusi eluruumidest toime just nimelt lahti ununenud uste või akende kaudu. Uksed-aknad peaks hoonetel kinni panema ajaks, kui kasvõi korraks poodi minek ette võetakse. Kurjade kavatsustega inimene ei vaja teie eluruumidest mingi eseme ära viimiseks tervet päeva, tavaliselt tehakse seda loetud minutite jooksul. Akende ja uste sulgemine ei vaja harilikult tavaliselt inimeselt eriti suurt pingutust ning sellega peaks igaüks hakkama saama. Seega parem karta kui kahetseda.

Kui sinu läheduses on ka naaberelamuid, siis heanaaberlike suhete hoidmiseks võiksid märgata ka seda, mis tema eramu ümbruses toimub. Võõra või kuidagimoodi kahtlust äratava isiku toimetamist märgates, võiksid sellest teada anda naabrile või teavitada politseid tasuta lühinumbril 112.

 

Margus Murdsalu

piirkonnapolitseinik