VABA AEG

Elukvaliteedi üks näitaja on vaba aja olemasolu ja selle kasutusvõimalused.

Vaba aja veetmiseks on erinevaid ja huvitavaid võimalusi. Võibolla saad just siit kasulikku informatsiooni kus ja kuidas enda vaba aega veeta:

Disc-golf  tegemist on mänguga, mille eesmärgiks on visata spetsiaalne lendav taldrik viskealat võimalikult väheste visetega disc-golfi korvi. Mängu põhimõtted mõeldi välja juba 1970-ndatel Ameerikas. Võitjaks osutub mängija, kes väikseima visete arvuga läbib etteantud rajad! Mäetagusel on huviliste jaoks avatud 9-rajaga disc-golfi park. Rajad kulgevad ajaloolises mõisapargis.

Lasketiir   asub supelmaja keldrikorrusel ja on avatud kõigile huvilistele. Siin saab harjutada laskmist instruktori juhendamisel kolmel rajal. Kohapeal on olemas ka selleks vajalik varustus. Lasta saab õhupüssidest ja õhupüstolitest ANSCHÜTZ. Laskedistants 10 meetrit. Laskja ei pea omama relvaluba.

Supelmaja  hoones on kaherealine bassein 25 m, massaažibassein, lastebassein, mullivann, kaks soome sauna (meestele ja naistele eraldi), üks ühine aurusaun ning vastuvõturuum.

Spordirajatised valla kolmes keskuses on olemas erinevad sportimisvõimalused.

Laste mänguväljakud asuvad valla kolmes keskuses.

Mäetaguse Puhkeala pakub sportimisvõimalusi kõigile aktiivsetele inimestele. Puhkeala annab võimaluse jalutada, teha kepikõndi, joosta, sõita jalgratta, rulluiskude või rulaga ning talvel suusatada nii klassikalises kui vabatehnikas. Rajad on loodud paljudele erinevatele kasutajatele mõeldes. Õhtuste kasutajate jaoks on sobilik 2 km valgustatud rada, kus põlevad tuled hämaral ajal kuni kella 21.00.  Neile, kes ei soovi aktiivset sporti harrastada, pakume võimalust tulla värske õhu kätte, veeta sõpradega puhkekohas hästi aega ning soovi korral ka grillida ja pikniku pidada. Vt lisaks terviserajad. ee

Selisoo matkarada   tutvustab erinevaid sootüüpe (siirdesoo, lageraba, puistraba), rikkalikku taimestikku ja rohkelt erineva suurusega älveid ja laukaid, mis paiknevad rühmiti, moodustades maalilisi älvestikke ja laugastikke. Rada asub Selisoo looduskaitsealal (pindala 1543 ha), lisaks on tegemist Natura 2000 alaga.

Atsalama puhketalu  asub ilusas kohas metsa ääres, mille juurde kuulub väike järveke, kus kalapüügi armastajad saavad püüda karpkalu ja kokresid. Aktiivse spordi pooldajad saavad nautida võrkpalli, korvpalli ja jalgpalli. Soovi korral on võimalus tellida ratsutamistunde. Talvel on võimalus rentida uiske.

Tagavälja talu  on iidne talukoht, kus on elatud mitusada aastat. Tutvustatakse esivanemate töid ja tegemisi. Toodetakse ja pakutakse omavalmistatud keemiavaba toitu nii piimast kui teraviljast. Korraldatakse huvitavaid rahvakultuuri tutvustavaid üritusi nagu näiteks vastlad, munapühad, suvisted, jõulud ja palju muud.

ATV matkad  matka alguses toimub instrueerimine ja õppesõit harjutusrajal. Kui instruktor on veendunud, et kõik matkajad tulevad piisavalt hästi sõiduga toime, suundutakse matkarajale. Raja raskusastme valib matkajuht vastavalt osalejate tasemele ja soovidele.

Huviringid Mäetaguse huvikeskuses (Mäetaguse ja Kiikla rahvamaja, Pagari seltsimaja) on võimalik osaleda erinevates huviringides.

Käsitöömaja meistrite juhendamisel on mitmekülgsete vahenditega võimalik töökodades katsetada uusi meetodeid ja tehnoloogiaid erinevate toodete valmistamisel.

Jäägrimuuseum asub Mäetaguse mõisakompleksi endises ait-keldris, kus püsiekspositisoonina saab näha karude elu-olu. Jäägrimuuseumi esimeseks eksponaadiks oli isakaru Jaak. Muuseumi külastamissoovist on vaja eelnevalt teada anda. Jäägrimuuseumis viiakse ettetellimisel läbi ka loodusõppeprogramme ja nende kohta leiad infot siit.